Üks minu esimesi joonistusi oli täis soditud elutoa tapeet, mida mu ema kohe mitte ei osanud oodata. Ega ta ei saanud väga pahandada ka, sest olin eelnevalt küsinud luba joonistamiseks. Jätsin vaid mainimata, kus täpselt seda plaanin teha. See oli aeg, mil rääkisin veendunult, et minust saab kunstnik. Elu läks paraku nii, et akadeemilist kunstiharidust ma ei omandanud ja minu kunstiõpe piirdus kunstiringi ja suviste maalilaagritega. Ükskõik, kus etapis ma oma elus olen, olen ikka jõudnud tagasi joonistamise juurde ning mõistnud, et kunsti loomine ongi minu roll siin elus.

Kõige enam meeldib kombineerida grafiit- ja värvipliiatseid ning tindipliiatseid ja akvarelli. Akvarelli puhul meeldib, et maal valmib kiiresti. Lisaks ei lase värvi kuivamine üht tööd lõpmatuseni viimistleda, mida võib pliiatsiga joonistades ette tulla. On omamoodi väljakutse valida kohe õiged värvid ja tõmmata kindlad jooned.

Alates 2016. aastast joonistan tellimuse peale portreesid inimestest, loomadest ning teen väiksemaid graafilise disaini töid. Erinevad stiilid ja meediumid annavad võimaluse end mitmekülgselt arendada.

Ideed, küsimused ja koostöö: katlin.muuga(at)gmail.com